Čištění koberců

Rádi se ujmeme čištění koberců různých velikostí a tvarů včetně koberců kusových. Čistíme koberce ze syntetických a přírodních materiálů, jak ručně tkané, vázané, tak i průmyslově vyráběné.

čištění koberců

Průmyslově vyráběné koberce

Většinou se jedná o koberce vyrobené ze syntetických materiálů, nebo koberce, které jsou kombinací přírodního a syntetického materiálu. V takových případech používáme metodu extrakčního čištění koberců. Tato metoda je mechanicky šetrná a zároveň velice účinná. Používáme výhradně profesionální extraktory a čisticí prostředky. Čistění koberců probíhá vždy u zákazníka.

Čištění perských koberců

Ručně vázané a tkané koberce

Hedvábné, vlněné, bavlněné a lněné koberce čistíme ve většině případů ručně. Každý materiál a jejich kombinace vyžaduje odlišnou techniku čištění a mnohdy je nutné dodržet tradiční postupy, jako je tomu v případě orientálních koberců. Nepoužíváme agresivní chemické prostředky, ale pouze přírodní enzymy. Čištění ručně vázaných a tkaných koberců je časově náročný úkon a je-li to možné, probíhá u zákazníka. Pokud nikoliv, koberec vyčistíme v našich prostorách.

Odstraňování skvrn z koberců

Odstraňování skvrn z koberců

Čistíme také silně znečištěné koberce, na kterých se nacházejí obtížně odstranitelné skvrny například od kávy, sazí, moče, exkrementů… Dokážeme vyčistit převážnou většinu skvrn, ale najdou se i takové, které vyčistit nelze. Tyto skvrny jsou převážně způsobeny látkami, které přímo reagují s jednotlivými vlákny koberce, zejména jsou to barvy, lepidla, bělidla, jód…

Odstraňování zápachů z koberců

Odstraňování zápachů z koberců

Vyjma čištění a odstraňování skvrn z koberců je v našich silách odstranit také zápach. Je mnoho činitelů, které mohou zápach způsobovat, ale nejčastěji se setkáváme se zápachem, který je způsoben cigaretami, močí, potem, domácími zvířaty, potravinami… Bohužel se poslední dobou setkáváme také s tím, že koberec zapáchá z důvodu neodborného vyčištění.

Objednejte si čištění koberců, nebo nahlédněte do našeho ceníku

Odpovědi na nejčastější dotazy k čištění koberců

Čistíte koberce i mimo Prahu?

Ano, běžně čistíme koberce i mimo Prahu. Dokážeme obsloužit celé Čechy.

Je možné si čištění koberců objednat i na víkend?

Ano, pracujeme každý den od 9 do 19 hod. včetně víkendu a svátků. Za práci ve dnech pracovního volna si neúčtujeme žádný poplatek.

Musím být přítomen při čištění koberců?

Přítomnost zákazníka nevyžadujeme. Mnohdy nás zákazník uvede do prostor, ve kterých se nachází koberec a následně odejde například na kávu, nebo do zaměstnání.

Co je zapotřebí připravit?

Uvítáme, pokud koberec před naším příjezdem vysajete, ale podmínkou to není. Nábytek přesouvat nemusíte, bude-li to zapotřebí, tak se o to postaráme.

Jak dlouho trvá čištění koberců?

Na tuto otázku nemáme jednoznačnou odpověď. Záleží na typu koberce a technice čištění. 50 m² metrážového koberce vyrobeného ze syntetických materiálu vyčistíme za 90 minut.

Za jak dlouho bude možné po koberci znovu chodit?

Koberec vyčištěný extrakční metodou je pochozí v okamžiku dokončení, ale je dobré počítat s tím, že po dobu jeho vysychání bude vlhký. Vysychání koberce běžně trvá 4 až 6 hodin. Pokud budete chtít rozmisťovat nábytek, tak doporučujeme s touto činností počkat do druhého dne.

Jak poznám, že skvrna, nebo zápach z koberce nepůjde odstranit?

Bohužel, pravděpodobně to není ve Vašich silách. Stačí nám emailem napsat a my Vám obratem sdělíme, zda skvrna či zápach odstranit půjde, či nikoliv. Potřebujeme znát původ například káva, potraviny, moč… Pokud nevíte, tak se musíme na koberec přijet podívat. U zapáchajícího koberce tomu je tak stejně, ale s tím rozdílem, že identifikovat zdroj zápachu je náročnější.

Bude koberec zbaven roztočů?

Ano, koberec bude zbaven všech roztočů.

Čistíte také čalouněný nábytek?

Ano, budete-li potřebovat vyčistit sedací soupravu, křeslo, židle…, neváhejte se na nás obrátit.